Bojové umění kung-fu na hitparádách, na diskotékách i ve filmu
10. května má osmdesátiny původem jamajský zpěvák i autor usazený v Anglii Carl Douglas. Ten se jednorázově, ale mohutně proslavil v roce 1974 písničkou, která měla využít tehdejší filmové i televizní obliby čínských bojových umění – proto se jmenuje Kung Fu Fighting.
Původně to však na celosvětový diskotékový hit nevypadalo, naopak Carl Douglas dodal tuto písničku jaksi narychlo na žádost producenta na b-stranu singlu. Ovšem nakonec si získala přízeň mnoha lidí a celkem se s ní prodalo neuvěřitelných jedenáct milion výlisků, což z ní dělá jeden z komerčně nejúspěšnějších singlů všech dob.
My vám nabídneme superhit Kung Fu Fighting v dobové instrumentální verzi, v níž však o hlas zpěváka Carla Douglase ochuzeni úplně nebudete. A v tematickém sepětí přidáme ještě ústřední melodii autora Jima Helmse z masivně sledovaného seriálu Kung Fu z první poloviny 70. let s Davidem Carradinem v roli šaolinského mnicha, který se naučí umění kung-fu.
Ovšem v půlhodince Vlídných tónů toho bude dozajista více. Třeba nahrávky rockera a pianisty Wernera Beckera, člena známé německé kapely Randy Pie, převtěleného v Anthonyho Venturu, dirigenta orchestru nahrávajícího sladké melodie.
A zazní také skladba Epizoda nedávného jubilanta, trombonisty a významné autorské osobnosti Mojmíra Bártka v podání The Czech Philharmonic Low Brass, tedy Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie, které je sestaveno z prvotřídních hráčů její pozounové a tubové sekce.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka