Bluegrassová kapela Sem Tam oslavila výročí v budějovickém rozhlase, kde se začala psát její historie
„Jsem přesvědčen o tom, že českobudějovický rozhlas měl klíčový vliv na to, že kapela Sem Tam vůbec vznikla.“ To jsou slova dlouholetého kapelníka jihočeské skupiny Sem Tam, houslisty i autora Luboše Marka.
V současnosti osmičlenná bluegrassová kapela Sem Tam oslavila pod vedením Luboše Marka své čtyřicáté narozeniny právě ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Koncert se tu uskutečnil 24. listopadu. Skupina se vrátila na místo, kam tehdejší členové v 80. letech často chodili, aby natáčeli své písničky.
Sem Tam je rozhodně kapela unikátní, neboť jí prošli vokalisté a muzikanti zvučných jmen, včetně Pavlíny Jíšové, Pavlíny Braunové, Tondy Hlaváče, Jardy Matějů, Jiřího Smrže, Josefa Hlavenky nebo Vojty Zíchy.
A tak bylo na koncertě na co a koho vzpomínat. Zazněly písničky z archivu Českého rozhlasu České Budějovice, ale také z velmi dobrých alb, která skupina Sem Tam, ověnčená úspěchy na plzeňské Portě, natočila v pozdějších letech.
Související
-
Dasha zpívala s Big Bandem Gustava Broma. Českokrumlovské divadlo hostilo velký rozhlasový koncert
„Standardy a evergreeny? Na nich mě láká chytlavá melodie, text nebo i předchozí výjimečná interpretace. Proto se na koncert, kde budu zpívat tyto písničky, velmi těším.“
-
Koncertní podzim v budějovickém rozhlase začal vystoupením otce a syna – Jana a Filipa Spálených
„Blues je, když. Tečka! To je správná odpověď. Anebo, blues je zděšení dámy středního věku, že na světě je přece jenom krásně.“ Slova Jana Spáleného mohla být pozvánkou.
-
Folklorní soubor BROLN přivítal léto v Českých Budějovicích. Ukončil tak koncertní půst U Tří lvů
Vždy je působivé navštívit koncert hudebníků, kteří jsou v žánru nejlepší. Tato věta mohla být upoutávkou na koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů.
E-shop Českého rozhlasu
Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou
Ondřej Kepka, režisér a moderátor


Tajný deník čínské císařovny
Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.