Bluegrassová kapela Sem Tam oslavila výročí v budějovickém rozhlase, kde se začala psát její historie

24. listopad 2021

„Jsem přesvědčen o tom, že českobudějovický rozhlas měl klíčový vliv na to, že kapela Sem Tam vůbec vznikla.“ To jsou slova dlouholetého kapelníka jihočeské skupiny Sem Tam, houslisty i autora Luboše Marka.

V současnosti osmičlenná bluegrassová kapela Sem Tam oslavila pod vedením Luboše Marka své čtyřicáté narozeniny právě ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Koncert se tu uskutečnil 24. listopadu. Skupina se vrátila na místo, kam tehdejší členové v 80. letech často chodili, aby natáčeli své písničky.

Sem Tam je rozhodně kapela unikátní, neboť jí prošli vokalisté a muzikanti zvučných jmen, včetně Pavlíny Jíšové, Pavlíny Braunové, Tondy Hlaváče, Jardy Matějů, Jiřího Smrže, Josefa Hlavenky nebo Vojty Zíchy.

A tak bylo na koncertě na co a koho vzpomínat. Zazněly písničky z archivu Českého rozhlasu České Budějovice, ale také z velmi dobrých alb, která skupina Sem Tam, ověnčená úspěchy na plzeňské Portě, natočila v pozdějších letech.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.