Věřím vědě a tomu, že očkování je jediná cesta, říká herec Daniel Bambas

25. červen 2021

Vyrostl v Českých Budějovicích, vystudoval DAMU, má angažmá v Divadle na Vinohradech a kromě toho hostuje na dalších pražských i regionálních scénách –  u 3D Company hraje Dobrý proti severáku a Ptáky, s Indigo Company připravuje Cyrana.

Divadlo Karlštejn ho uvádí jako Karla IV. v Noci na Karlštejně, s Jihočeským divadlem nastudoval hru Holka nebo kluk a v Mladé Boleslavi získal Thálii za ztvárnění hlavní mužské role v představení Kráska na scéně. Tam má také titulní roli v Amadeovi. Kromě toho Daniel Bambas účinkuje v televizi, ve filmu, v rozhlase i v dabingu.

Na domovské scéně na Vinohradech teď hraje například ve slavném dramatu Ucho, v Shakespearovské komedii Jak se vám líbí a Shakespeara také recituje na webových stránkách divadla v projektu Srdcovky.

„Někteří členové souboru byli osloveni, vybrali si, co je jim blízké, a nahrávali jsme české a světové básníky, abychom udrželi kontakt s divákem,“ popisuje Daniel Bambas.

Čtěte také

Sám si záměrně zvolil trojici sonetů napsaných před 400 lety. „Zlo se dobru bohužel stále a čím dál bezostyšněji chechtá do očí, ty verše jsou stále aktuální,“ vysvětluje.

Projekt Srdcovky je jednou z covidových aktivit Divadla na Vinohradech. Jak vidí herec další sezónu. „Snažím se být optimista, ale rád bych to spojil s malou prosbou nebo vírou, že většina naší populace překoná pochybnosti či strach z vakcinace a uvědomí si, že abychom se dostali do normálu, abychom mohli svobodně žít a třeba i chodit do divadla a hrát, je potřeba, abychom si vytvořili kolektivní imunitu,“ odpovídá.

„Jsem optimista, ale musíme být zodpovědní a překonat své strachy, uvažovat racionálně. Já osobně vědě věřím a věřím tomu, že očkování je jediná cesta,“ dodává.

A čemu se herec Daniel Bambas v poslední době ze srdce zasmál? I to se dozvíte v rozhovoru, který si můžete poslechnout online.

Spustit audio

Související