Ve Veselí nad Lužnicí rozkvetlo padesát jízdních kol

27. srpen 2019 09:23

S mimořádným ohlasem se ve Veselí nad Lužnicí setkala soutěž o nejhezčí Veselé kolo. Přihlásily se do ní desítky lidí. Ulice a náměstí teď zdobí bicykly, které ještě nedávno ležely zapomenuté na půdách nebo ve sklepích.

Stará kola dostala nové nátěry i funkci, slouží jako stojany na truhlíky s květinami. Jedno z nich - nazvané Beruška zahradničí - můžete vidět i před květinářstvím na hlavní třídě.

„Tento projekt se nám moc líbí a proto jsme taky do něj šli. A je pravda, že když se jde po Veselí, které je uklizené a mezitím kvetou krásná kola, nemá to chybu,“ říká květinářka a autorka aranžmá Jana Němcová.

A které květiny jsou pro instalace vhodné? Podle květinářky jsou to muškáty. „Jsou nenáročné, nevadí jim sluníčko,“ vysvětluje.

Soutěže se už druhým rokem účastní rodina Václavy Podlahové. Kolo sehnali nakonec na cizí půdě. „Na infocentru nám dali tip na paní, které jsme uklidili kolnu a dostali jsme historické kolo. Dali jsme tomu trochu barvy a je to hezké,“ říká.

Ve Veselí nad Lužnicí můžete vidět pět desítek veselých kol a ty budí hodně zájmu i mezi turisty, kteří mohou i soutěžit. „Vyhlásili jsme soutěž Vyfoť se a vyhraj, o kterou je velký zájem. Na infocentru odstanou mapu s instrukcemi, kde kola stojí a když následně pošlou fotku, mohou vyhrát. Je to zpestření turistické sezóny,“ uzavírá vedoucí infocentra Lenka Horejsková.

Pravidla soutěže najdou zájemci na webových stránkách města a fotografie mohou posílat až do konce září.

autor: Jan Kopřiva
Spustit audio

Související