Ve svých 87 letech chtěl do zoo. Přání splnily čtyři Ježíškovy vnučky, redaktorky rozhlasu

Redaktorky Českého rozhlasu se staly Ježíškovými vnučkami a vzali pana Láďu do Zoo Hluboká

Ježíškova vnoučata se vypravila do Zoo Hluboká. Dorazily sem čtyři vnučky ze zpravodajství Českého rozhlasu České Budějovice, které společně splnily přání sedmaosmdesátiletému Ladislavu Pajerovi z Alzheimer centra v Písku.

Ten si moc přál podívat se do zoologické zahrady a když se mu přání splnilo, vzal s sebou na výlet i spolubydlící Jitku a ergoterapeutku Míšu.

Ladislavu Pajerovi je 87 let. Narodil se v Bánské Bystrici a přes několik dalších míst se dostal do Stach na Šumavu, kde žil s manželkou.

Díky Ježíškovým vnoučatům, projektu Českého rozhlasu, v němž lidé plní přání seniorům, si mohl prohlédnout mimo jiné šelmy. Viděl medvědy i tygry a Martin Švihel z oddělení propagace Zoo Hluboká mu nabídl i další zážitek - pohlazení puštíka Hedviky. „Je to trochu ochočené zvíře, takže se nemusíme bát, že klovne,“ dodal.

Jedna z vnuček, redaktorka Lucie Hochmanová se při výletu do zoo ujala role hlavní fotografku. „Je vidět, že pan Ladislav si to užívá. Jsou tam emoce, opravdu je nadšený,“ popsala.

Nadšená ale byla i další vnučka Pavla Kuchtová. „Je skvělé vidět, jak se tu panu Láďovi líbí, jak si to užívá i paní Jitka, která je tu s námi také. A my máme zážitek na druhou, protože třeba já jsem v zoo nebyla dvacet let, takže je to moc fajn,“ komentovala.

Láďa, Jitka i Míša z Alzheimer centra v Písku dostali od pracovníků zoo ještě drobné dárky, ze kterých se budou určitě těšit po celý rok.