V Písku by měl být v roce 2026 nový akvapark. Město chce po letech debat výstavbu dovést do konce

21. listopad 2023 14:22

Obyvatelé Písku by se měli po patnácti letech dočkat nového bazénu. Zastupitelé rozhodli, že město bude pokračovat v přípravách výstavby akvaparku pod lesnickou školou. Opozice prosazovala modernizaci stávajícího bazénu pod hradbami. Lidé přitom před deseti lety v referendu rozhodli, že kazí vzhled historického centra města.

„Pro nás je referendum zákonem a my se tím řídit musíme. To je celá otázka toho bazénu,“ uvedl starosta Michal Čapek. Nejen proto koaliční zastupitelé hlasovali pro výstavbu nového bazénu a ne pro opravu stávajícího.

„Je to varianta, která může být realizovaná v nadcházejících letech. Jakákoli jiná varianta znamená dlouhé roky příprav. A pokud chceme, aby se bazén nějakým způsobem zlepšil, a nechceme pouze udržovat současný nevyhovující stav, kvůli kterému občané jezdí do jiných měst, tak je to jediná možnost,“ dodal starosta.

Devět opozičních zastupitelů výstavbu akvaparku odmítlo. Jedním z důvodů byla vysoká cena. Ta se v průběhu deseti let vyšplhala z 250 milionů korun na 520 milionů korun.

Opozice proto prosazovala rekonstrukci stávajícího plaveckého areálu pod hradbami. „Písek propásl šanci ušetřit 400 milionů a věnovat je na výstavbu sociálních bytů, nové projekty, jako je parkovací dům a další. Já osobně jsem tímto rozhodnutím zklamán,“ reagoval Josef Knot.

Čtěte také

Dva opoziční zastupitelé se přiklonili k vedení města. Jedním z nich byl bývalý místostarosta Petr Hladík, který výstavbu nového bazénu prosazoval i v minulém volebním období. „Já jsem celou dobu hledal nějaké konstruktivní řešení, ne destruktivní. Aby to bylo udržitelné, definitivní řešení a samozřejmě také ufinancovatelné, to byla moje otázka na zastupitelstvu a byl jsem ujištěný, že finance na to máme, že investiční akce, které jsou stěžejní, budou realizované, i když se bude stavět bazén,“ řekl.

Přesto, že zastupitelé odsouhlasili výstavbu akvaparku, starosta Michal Čapek má z tohoto vítězství smíšené pocity. „Vím, že bych asi měl mít radost, že bylo konečně rozhodnuto, ale o bazénu bylo rozhodnuto už třikrát a výběrové řízení bylo třikrát zrušeno. Dokud nebude zahájena stavba, radovat se nemůžeme,“ komentoval.

Pokud teď vše půjde hladce, měl by být nový plavecký stadion pod lesnickou školou v Písku hotový do poloviny roku 2026.

Spustit audio

Související