V Lomech na Jindřichohradecku se konala mezinárodní střelecká soutěž

7. září 2010

Na vojenské střelnici v Lomech na Jindřichohradecku v pondělí své střelecké umění porovnali vojáci i policisté. V 18 družstvech se tu sešlo na 100 závodníků. Soutěže se zúčastnila také družstva z Německa, Rakouska i Polska. Mezinárodní střeleckou soutěž tu pořádal Svaz důstojníků a praporčíků Armády ČR, Krajské ředitelství policie kraje Vysočina a Krajské vojenské velitelství Jihlava.

Kromě střeleckých závodů tu vojáci měli možnost vyzkoušet také nové zbraně, které by se v jejich výstroji mohly objevit. Jaké to byly, doplňuje Daniel Struž z České zbrojovky: „Je to útočná puška CZ 805 Bren, CZ EVO 3 Scorpion a pistole CZ SP-01 Phantom. Na těchto zbraních jsou uplatněny úplně nové konstrukční prvky. Už podle designu splňují požadavky, které jsou dnes kladeny na moderní zbraň pro vojáka 21. století.“

Policisté i vojáci se na střelnici v Lomech utkali ve střelbě z pistole i samopalu. Nejlépe si vedlo družstvo Aktivních záloh z Pardubic, druhé skončilo Posádkové velitelství Praha a na třetím místě bylo Krajské vojenské velitelství Zlín.

Spustit audio