V jihočeské Paříži upekla pro Pochoutkový rok babiččin čokoládový koláč

6. únor 2018
Babiččin čokoládový koláč Hany Bednářové

Na jihu Čech začal druhý ročník soutěže Českého rozhlasu Pochoutkový rok. První soutěžící je totiž Hana Bednářová z Paříže u Suchdola nad Lužnicí. Porotu zaujal její recept na babiččin čokoládový koláč.

Dezert se v rodině peče už po generace. „Je to tak trochu česko-německé, protože druhá babička byla z Rakouska. Tenhle recept se u nás dědí z generace na generaci a každý, kdo ochutnal, nechtěl věřit, že je to z jablek,“ komentovala Hana Bednářová.

Jablka v těstě dodávají koláči vláčnost, domácí marmeláda zase doplňuje příjemnou kyselost.

Celý recept najdete zde: Neuvěříte, že jsou uvnitř jablka. Babiččin čokoládový koláč upekla Hana Bednářová

Hana Bednářová žije, jak sama říká, skoro na konci světa. Domeček v jižních Čechách postavili její předci po svém návratu z Paříže, kam odjeli za prací. Stalo se tak před 170 lety. A protože takových rodin bylo více, nazvali svou osadu Paříž. Vedle Suchdola nad Lužnicí najdete ale i Malý a Velký Londýn, New York nebo Bosnu.

Do soutěže Pochoutkový rok se můžete přihlásit i vy. Stačí poslat svůj tradiční rodinný recept a zahrát si o poukázky na nákup kuchyňského vybavení v celkové hodnotě 100 tisíc korun. Hraje se celý tento rok a recepty vysíláme vždy v neděli po 21. hodině. Tak do toho!

Recepty můžete posílat buď poštou na adresu: Český rozhlas, Vinohradská 12, Praha 2, na obálku je nutné připsat heslo Pochoutkový rok, nebo můžete recept zaslat prostřednictvím webového formuláře na adrese www.pochoutkovyrok.cz.

  • Životní styl
  • Publicistika