V dílně na okraji Českých Budějovic vyrábí Antonín Salva kytarové efekty pro nejslavnější světové kapely

3. červenec 2023 15:30

Jeho jméno je ve světě pojmem. Minimálně v tom muzikantském. Vývojář Antonín Salva z Českých Budějovic vyrábí kytarové efekty a pedály pro nejslavnější rockové kapely. Na jeho krabičky hraje třeba kytarista Kirk Hammett ze skupiny Metallica.

„Na začátku jsme pedály často ladili přímo s muzikantem, ale když přišlo období covidu a nedalo se cestovat, naučili jsme se spoustu věcí ladit na dálku,“ popisuje vývojář.

Antonín Salva se původně živil jako obchodní zástupce a s pájkou pracoval doma po nocích. Postupně se o jeho umu dozvídali muzikanti z celého světa, třeba Wolf Hoffmann z německé legendy Accept nebo Billy Corgan ze Smashing Pumpkins.

Jako vývojář začal Antonín Salva spolupracovat s americkou firmou KHDK, která vyrábí kytarové krabičky. Od roku 2013 už je naplno na volné noze.

Čtěte také

Pod vlastní značkou Salvation Audio vedle kytarových pedálů vyrábí a upravuje i kytarové moduly, což jsou zmenšené předzesilovače. Místo toho, aby měl kytarista za sebou zapojených třeba deset velkých zesilovačů a beden různých značek, má všechno pohromadě v jednom zapojení. Navíc dosáhne úplně stejného zvuku, jaký mají originály.

V poslední době vyvíjel Antonín Salva třeba pedály pro slavnou polskou black metalovou kapelu Behemoth nebo americkou kapelu Limp Bizkit. Mezi jeho klienty patřil i zesnulý kytarista Radim Hladík, ten byl vůbec prvním uživatelem Salvova pedálu, kde je místo klasického knoflíku skejtové kolečko, a muzikant ho tak může ovládat nohou během hraní.

V Čechách spolupracuje například s kapelami Wohnout, Visací zámek, Krucipüsk nebo Kabát. „Dneska spolupracuji s lidmi, jejichž muziku jsem od dětství poslouchal, takže se mi splnil sen,“ dodává.

autor: Petr Kubát
Spustit audio

Související