Úterní Noční linka: Zimní, nebo letní čas?

29. říjen 2019

Který čas vyhovuje vám? Ten letní, který zaručuje i v zimně odpoledne více světla, ale zase ráno je déle tma? Nebo jste pro ten tradiční středoevropský čas?

Evropa vyhlíží konec střídání letního a zimního času. Členské státy EU ale stále hledají shodu na tom, jaký čas vybrat.
O víkendu jsme prožili další střídání času, ale jak to bude dál? Střídání zimního a letního času skončí po rozhodnutí Evropského parlamentu v roce 2021. S ukončením seřizování hodinek každého půl roku musí souhlasit i členské země. Jednotlivé státy si samy určí, zda zachovají nastálo standardní středoevropský či letní čas. Pro který čas byste hlasovali vy? Dělá vám střídání času problémy, nebo vám nevadí? A zažili jste se střídáním času zajímavé příhody, nebo třeba přímo peripetie?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.