Teologická fakulta vtrhla na Twitter. Její účet nadchl i Petra Kukala

23. říjen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Oblíbená síť Twitter s platností od konce listopadu zakazuje jakoukoliv politickou reklamu

Za svého působení na ministerstvu kultury značně zpopularizoval tamní twitterový účet, teď Petr Kukal pracuje jako mluvčí filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Zaujalo ho ale také, jak do světa Twitteru vstoupila teologická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Twitter je sociální síť, na níž se zveřejňují sdělení, která mají jenom 280 znaků. „To samozřejmě znamená, že člověk se musí naučit stahovat esenci sdělení na velmi malou plochu. Jsou tak dvě až dvě a půl věty,“ popisuje Petr Kukal.

Vysoké škole může podle něj twitterový účet především pomoci k budování image a péči o značku. „Dnes je téměř samozřejmé, že veřejná instituce má twitterový účet. Zvykli jsme si na to u ministerstev a dalších institucí. Vysoké školy do tohoto světa vstupují trochu s ostychem, trochu s rozpaky, ale myslím, že právě ony tam mají být a kultivovat veřejnou diskuzi,“ říká.

Aktivita na Twitteru zatím není zvykem u všech fakult Jihočeské univerzity a právě proto Petra Kukala velmi zaujala fakulta teologická. Dokonce si ji vybral pro svou stáž. „Ona vtrhla do světa 280 znaků před pár týdny, dokázala nasbírat několik set sledujících a pohybuje se tam velmi sebevědomě,“ komentuje.

Z twitterového účtu teologické fakulty je podle svých slov nadšený. „Předvídám mu velkou budoucnost, protože za ním stojí člověk, který má jednak teologické vzdělání, ale také je to scénárista a režisér, pan Bedřich Jetelina. Myslím, že jeho erudice je na tom velmi vidět a je tomu účtu ku prospěchu,“ dodává.

Úředník může být vtipný, ukázal na Twitteru Petr Kukal. Ministerstvu získal tisíce fanoušků

Petr Kukal

Sterilní informace mě nebaví psát a nikoho nebude bavit je číst. S tímto přístupem spravoval básník, novinář a učitel Petr Kukal twitterový účet ministerstva kultury. Jeho trefné a vtipné příspěvky si brzy našly tisíce příznivců.

Co tedy může očekávat ten, kdo se rozhodne účet teologické fakulty sledovat? „ Významné aktualizace témat, která jsou věčná. Pokud má například nějaký světec výročí, pan doktor Jetelina je schopný vzít nějaký citát z jeho díla, epizodu z jeho života a zasadit ji do kontextu současnosti tak, aby znovu vyvstal její věčně platný obsah a smysl,“ odpovídá Petr Kukal.

Zároveň dodává, že každý twitterový účet, který je nový a trochu nekomfortní, musí nejprve počítat s odmítavými reakcemi. „Všichni, kdo jsme to začali dělat trochu jinak, za sebou máme období, kdy jsme byli odmítáni, kdy byla naše práce kritizována. Je potřeba to všechno přežít,“ uzavírá.

Spustit audio

Související