Tábor znovu přivítá nejlepší cyklokrosaře světa. Podle organizátora je teď sport rychlejší a výbušnější

16. leden 2023

Cyklokrosaři mají za sebou mistrovství České republiky a pomalu se blíží mistrovství světa, které bude hostit jihočeský Tábor. Předseda české cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr Balogh připomíná, že šampionát začne v pátek 2. února 2024 novinkou, závodem štafet.

Mistrovství světa se uskuteční ve sportovním areálu Komora v Táboře, přípravy už jsou v plném proudu. „Zástupci města, kraje a další organizátoři jedou na mistrovství světa do Holandska, kde se budeme představovat jako další pořadatelé. Vytvořili jsme už i webové stránky s nejnovějšími informacemi pro fanoušky,“ říká Petr Balogh.

Tábor bude světový šampionát hostit už počtvrté. „První mistrovství světa se tu jelo v roce 2001, skončilo obrovským úspěchem, získali jsme šest medailí. Pak jsme byli pořadateli v roce 2010 a 2015. Já si myslím, že právě rok 2015 byl zlomový, od té doby se jezdí daleko rychleji, výbušněji, je to sprint od začátku do konce,“ dodává Petr Balogh.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová