Strakonická organizace Prevent rozšiřuje služby. Pomáhá i malému Davidovi

Prevent Strakonice
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Prevent Strakonice

Nezisková organizace Prevent nově působí kromě Strakonic i v pobočkách v Blatné a ve Vodňanech.

Rodinám, které nezvládají péči o dítě, pomáhají sociální pracovnice Preventu s výchovou i při jednání s úřady, vysvětlila vedoucí Zuzana Rysová: „Když se jedná o krizovou situaci v rodině, stane se něco akutního, vídáme se i třikrát týdně. Standardně se potkáváme jednou týdně a pak jen jednou měsíčně,“ uvedla.

„Řešíme třeba to, jak zapojit děti do úklidu. Přijedeme po domluvě do rodiny a snažíme se děti prakticky zapojit a rozdělit kompetence,“ dodala.

Rodiče nebo prarodiče se mohou na Prevent obrátit s problémy s výchovou a komunikací s dítětem, se zvládáním školních povinností, bydlením, dlouhodobou nezaměstnaností apod.

Malý David

Služeb využívá i chlapec David, který dochází se svou pečující prababičkou. „Vnučka, když byla hodně mlaďounká, přišla do jiného stavu a nedokázala se o Davida postarat. Mám ho já, ona za ním jezdí, i když málo. Čekám, až se vyčasí a vezme si ho,“ říká paní Ludmila.

David má problémy s řečí, terapeutka s ním pracuje speciálními metodami.

„Chodí do školky, kam pro všechny děti chodí máma nebo táta, pro Davida babička. A já nevím, jak on to chápe. Když vidí mámu, jásá, má radost, když ji delší dobu nevidí, neptá se,“ dodává Ludmila.

Služba organizace Prevent je pro rodiny zdarma.

Spustit audio

Odebírat podcast

autor: Mária Pfeiferová

Související