Sportovištím pandemie paradoxně prospívá. Trávník na budějovickém stadionu roste do krásy

29. březen 2020 10:51
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03801927.jpeg

Mimořádná opatření kvůli pandemii koronaviru zastavila všechny fotbalové soutěže. Zápasy se nehrají, a tak se alespoň vylepšují se trávníky. Třeba stadion na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích se nádherně zazelenal.

V areálu, kde je doma prvoligový fotbalový tým Dynamo České Budějovice, se nařízení dodržují na sto procent. Dvojice, která tvoří technickou četu, se pohybuje pouze ve dvou, tedy v povoleném počtu.

Stanislav Marek si nasazuje ochranné rukavice a na sekačce se vydává do boje s rostoucí travou. Jeho kolega Josef Pileček zatím popisuje, že v aktuálních podmínkách panuje jiný režim. „Budeme jezdit pouze obden posíct hřiště a mezitím ho třeba ještě propícháme, aby začalo lépe fungovat,“ říká.

Propíchávat trávník znamená provzdušňovat a prosívat. „Aby to mělo účinek, když se na tom nebude hrát, nebude žádná zátěž. Hřiště se tímhle bude více regenerovat,“ vysvětluje Josef Pileček. Další opravy a změny přímo na stadionu nejsou aktuálně v plánu.

Čtěte také

Josef Pileček se Stanislavem Markem se tak koncentrují výhradně na kvalitu trávníku. Ostatně, ten býval v Českých Budějovicích vyhlášený. Pochvalovali si ho nejen domácí, ale i hosté, hrávala na něm česká fotbalová reprezentace.

Paradoxně právě fotbalové trávě pandemie nového typu koronaviru dala příležitost k nadechnutí. „Když nebude zátěž na hřišti a ještě se trochu vylepší počasí, tak hřiště bude čím dál kvalitnější,“ potvrzuje Josef Pileček.

Přesto by byl spokojenější, kdyby na Střelecký ostrov dorazili hráči a za nimi také diváci. „Bez diváků je to vždycky smutné, není to nic pěkného,“ uzavírá s pohledem na prázdné tribuny fotbalového stadionu.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související