Santana – Supernatural (1999)

3. květen 2023

Sentimentální lyrik se srdcem bluesmana, i rocker s jazzovou duší. Třeba takto můžeme nadepsat hudební příběh Carlose Santany, fenomenálního kytaristy, který do své tvorby absorboval kromě rocku a blues všemožné další vlivy, od afrokubánských rytmů až po arabskou nebo indickou hudbu.

Nejvíc si ji posluchač vychutná na koncertech, ale radost mu může udělat i z desky. Do Kulaté muziky jsme vybrali jednu ze Santanových nejúspěšnějších – album Supernatural z roku 1999.

Natočil ji jako otevřený projekt, do něhož programově přizval o generaci mladší zpěváky a hudebníky. S kýženým výsledkem. Povedlo se mu totiž nejen znovu nastartovat celosvětový zájem o svou muziku, ale i přitáhnout k ní nové mladší publikum.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

  • U2 – Songs Of Surrender (2023)

    Hrají spolu víc jak 40 let a stále zůstávají jednou z posledních fungujících skupin své hudební generace, které nešlo jen o slávu, ale chtěla i k lepšímu měnit svět.

  • Joe Cocker – Night Calls (1992)

    Jako skladatel byl nula, jako interpret génius. Takovou pověst měl Joe Cocker, podsaditý Angličan s mohutným chraplavým hlasem, který ztělesňoval zajímavý pěvecký typ.

  • Kris Kristofferson – Kristofferson (1970)

    Kris Kristofferson je bezpochyby velikým vzorem už několika generacím countryových pokračovatelů písničkářského řemesla. Také on kdysi začínal jako bezejmenný muzikant.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...