Kris Kristofferson – Kristofferson (1970)

26. říjen 2022

Kris Kristofferson je bezpochyby velikým vzorem už několika generacím countryových pokračovatelů písničkářského řemesla. Také on kdysi dávno začínal jako bezejmenný muzikant, který své místo na slunci musel poctivě oddřít.

Vždy sám sebe chápal hlavně jako autora, ostatně právě v této roli se poprvé dotkl profesionálního hudebního prostředí. První album, na němž si sám zazpíval své písničky, vydal až ve třiatřiceti letech v roce 1970. Jmenovalo se výmluvně – Kristofferson.

Deska dodnes patří k nejsilnějším debutům bez ohledu na hudební žánry. Konečně, řadu písní z ní budete znát, i kdyby vás třeba country music zajímala jen okrajově. Poslechněte si Kulatou muziku.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

  • Billy Joel – Piano Man (1973)

    Mikrofon a piano. To jsou dvě hudební rekvizity, o které se opírá kariéra jednoho z historicky nejúspěšnějších amerických popových skladatelů a zpěváků Billyho Joela.

  • The Eagles – Desperado (1973)

    V hudební půlhodince Kulatá muzika budeme tentokrát podávat vybrané menu. Zavzpomínáme totiž na skupinu výjimečnou z mnoha hledisek. Už jenom pro její stylový záběr.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.