Rozhlasový swingový orchestr zahrál na předvánočním koncertu Bílé Vánoce, Tichou noc, Purpuru i koledu Chtíc aby spal

16. prosinec 2022

Dobrá tradice se vrátila a po dvouleté přestávce se ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice uskutečnil oblíbený předvánoční koncert českobudějovického Rozhlasového swingového orchestru.

Orchestr vystoupil pod vedením Josefa Krejčíka s kmenovými zpěvačkami Petrou Chlebníčkovou a Alenou Čechovou a v roli hosta se zpěvákem Michalem Leštinou. A samozřejmě se spoustou vánočních písniček, které navodily patřičnou náladu.

„První polovina programu byla složena ze swingových orchestrálek a písniček, ale také z českých i zahraničních evergreenů. Po přestávce následovala zcela vánoční část s populárními písničkami a také koledami. Takže Bílé Vánoce, Rolničky, Moudré smíření, Chtíc aby spal, Tichá noc nebo Purpura,“ popsal kapelník a trombonista Josef Krejčík.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?