Rozbité skleníky, důlky v autech, popraskaná přední skla. Volyní se přehnala silná bouře s krupobitím

28. červen 2022 15:21

Odklízení popadaných stromů, odčerpávání vody. Pondělní bouřky zaměstnaly jihočeské hasiče. Lidem pomáhali vypořádat se s následky živlu více než devadesátkrát, a to především na Strakonicku. Do Volyně bouře přinesla kromě deště i velké kroupy.

„Jedna kroupa vedle druhé, takové zledovatělé kusy,“ naznačuje Jaroslav Velhartický z Volyně asi pěticentimetrové kroupy, které padaly v okolí jeho domu. „Nic takového jsme ještě nezažili,“ dodává.

Kroupy poničily hlavně auta. Neušetřily ani pár měsíců starý vůz Stanislava Nosákovce. „To je důlků, já jich napočítal padesát, jsou i ze stran. Pojišťovna slíbila, že to proplatí. Tady vedle je auto, co má rozbité i přední sklo,“ ukazuje.

Paní Jitka pocítila kroupy na vlastní kůži, jednou z nich dostala ránu do ramene. „To začne hukot, rachot, vylezete na balkon a nestačíte uhnout, to nečekáte. Bylo to tady šílené, auta máme pomlácená,“ líčí.

Paní Marie má kromě aut zničenou i střechu terasy. „Bazén je rozbitý, všechno otlučené, jablka a švestky dole,“ vypráví.

Nejsilněji se bouře přehnala jižní částí Volyně. „Auta, kapoty, skleníky, střechy, to všechno je rozbité. Já jsem byl na zahradě a mám zničené střechy na obou skleníkách, protože kroupy byly tak velké, že to sklo prostě nevydrželo,“ popisuje starosta Martin Červený.

Na majetku města nebyly způsobené velké škody, kroupy poničily hlavně služební auta.

Spustit audio

Související