Radovan Lukavský byl podle svých slov Jihočechem už od dob husitských
Tedy přinejmenším od roku 1954, kdy se v jižních Čechách natáčel film Jan Hus. O přestávce při filmování si Lukavský v historickém kostým zašel na procházku do lesa na houby. A ztratil se. V tomto vydání Vltavínu si kromě poslechu unikátní nahrávky s Radovanem Lukavským můžete užít i výlet za zajímavými kameny a za čerty.
Vzpomínky hereckého barda
Šestého února roku 1962 natočil v Českých Budějovicích redaktor Lubomír Soukup rozhovor s Radovanem Lukavským. Čili tomuto záznamu je v době premiéry tohoto Vltavínu přesně 59 let. Ovšem Radovan Lukavský tou dobou už také nebyl mladík, narodil 1. Listopadu 1919 a v době, kdy jej Lubomír Soukup zpovídal, měl už za sebou takové filmy jako Synové hor nebo Král Šumavy. A tak si jej připomeňme, jak vzpomíná na jižní Čechy a na natáčení filmu Jan Hus v roce 1954.
Tajemný menhir a Čertův náramek
Ve druhém a třetím archívním příspěvku Vltavínu si poslechněte reportáž o menhiru s Jaroslavem Klímou, Petrem Štěpánem a Janem Michálkem natočenou na podzim 1997 a také sólo výlet Jaroslava Klímy zaznamenaný u takzvaného Čertova náramku.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.