První sváteční ohlédnutí za dlouho očekávaným vystoupením Ivana Hlase, Olina Nejezchleby a Norbiho Kovácse

1. květen 2023

Zdálo se, že záměru Českého rozhlasu České Budějovice uspořádat koncert Ivan Hlas Tria se postavila do cesty docela zlá nepřízeň. Nakonec však bylo řízení osudu šťastné.

Po covidových nepříjemných zrušeních koncertů v českobudějovickém rozhlasovém studiovém sále oblíbený český rockový písničkář minulých desetiletí, kytarista, zpěvák a velmi dobrý autor Ivan Hlas přece jen U Tří lvů vystoupil na konci loňského adventu, přesně 19.prosince 2022.

Představil se s vynikajícími muzikanty, kytaristou Norbim Kovácsem a violoncellistou Jaroslavem Olinem Nejezchlebou.

Ivan Hlas, jehož písničky zněly ve filmech Šakalí léta, Pelíšky nebo Báječná léta pod psa, publiku nabídl nejenom většinu svých hitů, ale také jímavé písničky Až přelezem plot nebo Nezbyde nic a též tvorbu svých úctyhodných kolegů.

První příležitost ohlédnout se za tímto dlouho očekávaným koncertem přineslo prvomájové sváteční dopoledne.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.