První sestava písniček z výjimečného rozhlasového koncertu Jana a Filipa Spálených

„Blues je mi nejbližší, protože myslím, že mu rozumím a cítím to. Člověk chce v blues poučeně vyjádřit to, co prožil. Ale jinak bych řekl, že zpívám šanson.“ Autorem těchto slov je velká osobnost české hudby minulých dekád Jan Spálený. Myslím, že vhodně vplynula do slovního entrée nového vydání Koncertních ozvěn od Tří lvů.

Jedním z mála koncertů, které nám pandemická situace umožnila vloni na podzim ve studiovém sále uspořádat, bylo opravdu působivé, komorní vystoupení devětasedmdesátiletého Jana Spáleného, legendy českého blues, osobitého zpěváka, multiinstrumentalisty, autora a kapelníka, se synem, vynikajícím hudebníkem, tubistou a baskytaristou Filipem Spáleným.

Jan Spálený, srdcem Jihočech, se vrátil po více než sedmi letech ke Třem lvům. V červnu roku 2014 zde vystoupil se svou výbornou kapelou ASPM. Nedávný koncert otce a syna, Jana a Filipa Spálených byl však jiný – zvláštní intimitou sdělení v průvodním komentáři i v písničkách různého původu: Mé múze, Dnes opouštím přístav, Zahrada v dešti a Zavolej jen moje jméno.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související