Přitul se trochu blíž, Melodie lásky a k tomu Zlaté smyčce ze San Rema, i když z Detroitu
Melody of Love, Melodie lásky, tato tklivá skladba je dílem dnes víceméně zapomenutého německého skladatele, berlínského rodáka Hanse Engelmanna, žijícího od mladých let v Americe, od jehož úmrtí uplynulo letos v květnu 110 let.
Poslechnout si ji můžete v půlhodince Vlídných tónů v podání orchestru Davida Carrolla, který s ní měl hit v padesátých letech podobně jako konkurenční a o mnoho slavnější orchestr Billyho Vaughna.
Melodie lásky se v padesátých letech dočkala i anglického textu Toma Glazera a zpívali ji s ohlasem Frank Sinatra, skupina Four Aces nebo Pat Boone.
I jiné nahrávky orchestru Davida Carrolla (vlastním jménem Rodella Waltera Schreiera) působí svěže s odstupem několika desítek let, a proto se dočkaly po čase reedic. Jako třeba album Let´s Dance, Tancujme, z roku 1959, na němž lze najít také skladbu Cuddle Up a Little Closer, Přitul se trochu blíž. Ta je ve výběru Vlídných tónů jako jiné líbivé snímky Carrollova orchestru.
Na závěr pořadu jsme přichystali ještě jeden instrumentální hit. San Remo Golden Strings, Zlaté smyčce ze San Rema, to je název studiového souboru, který však s italským letoviskem a místem známých festivalů populární hudby nemá jinak nic společného. Nepůsobil totiž v Itálii, nýbrž v automobilovém Detroitu, v Michiganu.
Šlo o seskupení výborných muzikantů rekrutujících se z detroitského symfonického orchestru a soulové kapely Funk Brothers. V roce 1965 měla formace San Remo Golden Strings velký instrumentální hit ve skladbě už podle názvu dychtící po lásce: Hungry For Love.
Související
-
Za slavným Davidem Sanbornem, jemuž saxofon pomohl s následky obrny, a magickými tóny jeho nástroje
Půlhodinka Vlídných tónů bude vlastně hudebním nekrologem populárního amerického altsaxofonisty i skladatele Davida Sanborna, který skonal 12. května 2024 ve věku 78 let.
-
Páni kluci, Panna a netvor, Den pro mou lásku i jiná filmová hudba geniálního skladatele Petra Hapky
„Jeho jméno považuji za měrnou jednotku dobré hudby. V mých očích byl navíc osobností natolik nevšední, že hranice naší doby přesáhnul,“ řekl o Petru Hapkovi Petr Malásek.
-
Jméno Larry Page má zvuk nejen ve světě informačních technologií, ale také v hudbě
V daleké Austrálii zemřel rodilý Brit Larry Page. Byl to zprvu rokenrolový zpěvák a pak významný a nápaditý producent a spolutvůrce úspěchu britských kapel Kinks a Troggs.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.