Jméno Larry Page má zvuk nejen ve světě informačních technologií, ale také v hudbě
Vlídné tóny budou pendantem k poslednímu pořadu Světla ramp, kde bylo zmíněno, že 18. dubna (podle místního zdroje) ve věku 87 let zemřel v daleké Austrálii rodilý Brit Larry Page. Byl to nejdříve rokenrolový zpěvák a pak významný a nápaditý producent a spolutvůrce úspěchu slavných britských kapel šedesátých let Kinks a Troggs.
V pořadu se dostáváme k další zajímavé roli Larryho Page, vlastním jménem Leonarda Davise, rovněž majitele nahrávací společnosti Page Records, totiž k jeho instrumentálkám, které občas v samostatných kolekcích vydával zejména pod značkou Larry Page Orchestra.
Kolekci s názvem Kinky Music složil z písniček této pozoruhodné formace, resp. z jejích instrumentálních verzí hitů jako Tired Of Waiting For You nebo You Really Got Me. Jiné, o něco mladší album zahrnovalo vedle dalších skladeb posluchačsky chytlavou instrumentálku s docela výmluvným název Music For Night People, tedy Hudba pro lidi, kteří jsou v noci vzhůru.
Od studiového orchestru Larryho Page, muže s výraznými brýlemi, vybereme další příjemné nahrávky – třeba slavnou skladbu kapely The Doors Light My Fire nebo úpravu skotské balady Scarborough Fair, neboli Trh ve Scarborough, proslavené Simonem a Garfunkelem.
Půlhodinka Vlídných tónů je důkazem, že jméno Larry Page má zvuk nejen ve světě informačních technologií a byznysu, ale také v hudbě.
Související
-
Odešli s dubnem – ten, kdo složil Hippy Hippy Shake, nebo také mistr mellotronu
V měsíci dubnu se uzavřely životní poutě několika z různých důvodů zajímavých postav populárnějších směrů hudby minulých časů. U několika se pod Světly ramp zastavíme.
-
Humoreska, ale také „Novosvětská“ Antonína Dvořáka žijí v rozmanitém zpracování – třeba s ukulele
Na 1. máje se naplní 120 let od úmrtí světoznámého velikána hudby, skladatele Antonína Dvořáka. Výročí připomeneme poněkud odlehčeněji, výběrem různých pojetí jeho skladeb.
-
Muzak – původně hudba do obchodů a veřejných zařízení, v širším významu pohodové kulisové melodie
Jedním z mezinárodně známých termínů označujících neagresivní instrumentální kulisovou hudbu k příjemnému poslechu je muzak. V prvním významu se jedná o americkou značku.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka