Přetlak turistů pominul, lidé zaměstnaní v cestovním ruchu si mohou najít čas na další vzdělávání

10. srpen 2020 17:00

Znalosti v oblasti marketingu, obchodní dovednosti nebo trvalý rozvoj oboru, to vše je součástí nového bakalářského programu Cestovní ruch na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity. První studenti do něj nastoupí už v září.

Nový bakalářský studijní program má cestovnímu ruchu na jihu Čech pomocis nedostatkem kvalifikovaných lidí nebo v souvislosti s novými výzvami v době po koronakrizi.

„Studijní program byl připravený v období boomu, kdy se hodně cestovalo. Dnes budou mít lidé na vzdělávání v oblasti cestovního ruchu mít čas, protože overturismus pominul a oni se budou moci jeden dva dny v týdnu moci věnovat studiu,“ vysvětluje děkanka Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity Dagmar Škodová Parmová.

Čtěte také

Z jejích slov je patrné, že se nový profesní studijní program kromě běžné prezenční formy otevírá také pro zájemce o dálkové studium, tak aby bylo možné ho studovat i při práci.

Z hlediska odborných znalostí se zaměří hlavně na marketing a management.

Typický absolvent by měl být extrovert, který má rád lidi. Jednou ze základních dovedností v odvětví je především dobrá komunikace.

Praxi budou studenti získávat přímo v destinačních managementech, jako je například Jihočeská centrála cestovního ruchu. Její ředitel Jaromír Polášek vznik studijního programu vítá. Podle něj se obor dlouhodobě potýká s nedostatkem kvalifikovaných lidí.

Studenti budou spolupracovat také se soukromým sektorem, to znamená například s hotely nebo firmami v oboru gastronomie. Jižní Čechy jsou podle Jaromíra Poláška jednou z nejvyhledávanějších destinací v republice. Vznik studijního programu přímo v krajské metropoli proto vnímá jako skvělou příležitost.

autor: Český rozhlas České Budějovice
Spustit audio

Související