Prachatické muzeum snížilo vstupné na polovinu a připravuje výstavu secesní módy
Do prachatického muzea se návštěvníci po koronavirové pauze můžou podívat za polovinu vstupného. V budoucnu budou mít někteří vstup dokonce zadarmo. To už možná spatří novou výstavu secesní módy.
Zatím se mohou projít Zlatou stezkou. Oblíbená stálá expozice má i venkovní část. „Ve dvorku našeho muzea vidíme rozbujelou vegetaci, která evokuje tu cestu Šumavou,“ ukazuje ředitel Petr Berkovský.
Po koronavirové pauze je muzeum od června otevřené i v pondělí. Protože návštěvníkům nabízí jen stálé expozice, vstup mají za polovinu. V budoucnu to díky dohodě s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu a hotely bude pro některé dokonce zadarmo. „Ten, kdo si zaplatí v registrované síti hotelů dvě noci, dostane bonus do kulturních institucí. V našem případě vstupné zadarmo,“ vysvětluje Petr Berkovský.
Návštěvníci tak možná bezplatně shlédnou novou výstavu secesní módy. Předměty na ní připravuje Petra Richterová. „Textilie, různé živůtky, šaty, drobné předměty jako kloboukové jehlice,“ vyjmenovává.
Ve dvou místnostech budou secesní předměty k vidění asi na čtyřiceti krejčovských pannách. „Perličkou je, že současné krejčovské panny mají úplně jiné proporce, takže jsme pořídili i historické,“ říká ředitel. Nová výstava má být přístupná zhruba za měsíc.
Pohled do minulosti nabízí i stálá expozice s názvem Muzeum. Ukazuje, jak by to v muzeu vypadalo před sto lety. „Portréty, obrazy, busty, zbraně, oblečení, všechno na jedné kopici, možná trochu nepřehledně, ale o to zajímavěji,“ dodává Petr Berkovský.
Související
-
Vedení Jihočeského kraje láká rodiny, aby strávily letní dovolenou v regionu. Poskytne jim slevy
Slevou až 300 korun na osobu a noc chce Jihočeský kraj motivovat rodiny, aby strávily dovolenou na jihu Čech. Zastupitelé schválili program na podporu cestovního ruchu.
-
Stoly, u nichž pracovali Mikoláš Aleš, Václav Havel nebo Reinhard Heydrich, vystavuje muzeum v Písku
Galerii Prácheňského muzea v Písku zaplnily už v březnu psací stoly slavných osobností, jenže moc návštěvníků je zatím nevidělo. Výstavu přerušila koronavirová pandemie.
-
Prachatice si připomněly dobu, kdy město vzkvétalo díky Zlaté stezce
Historické kostýmy, soumarští koně i řemeslníci zaplnili centrum Prachatic. Město ožilo Slavnostmi solné Zlaté stezky. Největší kulturní akce roku připomíná rozkvět města.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Klíč ke konci války leží v Moskvě. Dokud Rusko bude chtít válčit, Spojené státy nic neudělají, míní expert
-
Izrael používá blokádu jako zbraň. Zásoba potravin a léků v pásmu Gazy vydrží tak měsíc, říká zpravodaj
-
Hokejisté Pardubic zdolali brněnskou Kometu 2:1. Dynamo srovnalo stav finálové série na 1:1 na zápasy
-
USA zveřejnily údaje o vraždě senátora Kennedyho. Zhruba 10 000 stran popisuje atentát z roku 1968