Poškrábané gramofonové desky se mohou změnit ve stínítko na lampu, aneb: Dejme věcem druhou šanci

17. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Monika Brýdová natočila videokurzy zaměřené na práci s textilními technikami. Učí, jak vyrobit originální kousky oblečení
0:00
/
0:00

„Tričko s obrázkem, které jsem ráda nosila a už má sem tam nějakou dírku, jsem přešila v potah na polštář a z dalšího zase vyrobila jarní čepičku a nákrčník pro vnučku," říká českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová. 

Ta je každým měsíc hostem Dámské jízdy a přináší řadu zajímavých tipů a v tomto vydání Dámské jízdy se tentokrát na to, jak můžete dát věcem druhou šanci. Třeba poškrábané gramofonové desky se mohou změnit ve stínítko na lampu, hliníkové kapsle na kávu zase v netradiční náušnice nebo náhrdelník.

„Postupy přeměn nejsou příliš složité a určitě je zvládnou i začátečnice. Stačí jen nebát se zkoušet, stejně postupuju i já," přiznává se s tím, že teď se pustila do přetváření židlí, které po zbavení starého laku znovu natře a dozdobí mandalami.  

autor: Český rozhlas České Budějovice | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...