Policisté dohlíželi na školáky na přechodech pro chodce
První den do školy bez nehody a bezpečně - tak by se dnes mohly označovat veškeré akce policie. Její příslušníci v jihočeských městech v ranních hodinách hlídkovali u rizikových přechodů a hlavně u prvňáčků zjišťovali, zda ví, jak se správně přecházet ulici a případně doplnili chybějící znalosti.
Policejní mluvčí Regina Tupá se dvěma kolegy stála na přechodu na Pražské ulici u obchodního IGY v Českých Budějovicích.
Zvýšený dohled nad bezpečností silničního provozu má v prvních dnech nového školního roku i městská policie v Táboře. Zatímco dopoledne dozírali strážníci hlavně na bezpečné přecházení ulic, odpoledne se více soustředí na motoristy.
„V odpoledních hodinách se více zaměříme na řidiče, protože v poslední době se nám jeví, že se provoz malinko zrychluje. Zaměříme se na kontrolu rychlostních limitů, hlavně v průjezdných komunikacích, kde děti budou přecházet,“ uvedl velitel městské policie v Táboře Petr Svoboda.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Papež výrazně přitvrzuje v kritice Trumpovy vlády. Zve ji ke zpovědi, tvrdí historik Šebek
-
Vyvěsit české vlajky. Ministerstva na popud Babišova úřadu slaví neexistující významný den
-
Až 80 procent Syřanů by se mělo vrátit zpátky. Syrský prezident Šará navštívil Německo
-
Zmocní se USA íránského ostrova Charg? ‚Výhrůžky začínají být čím dál tím více reálné,‘ říká Kofroň