Pátrání v rodinné historii a nadpřirozeno se spojuje v románu Strom duchů

Už patnáct úspěšných románů napsala Barbara Erskinová. Její knihy patří k bestselerům, zúročuje z nich svůj zájem o historii a dávná tajemství spojená s nadpřirozenými jevy. Jejím posledním románem Strom duchů zalistovala v pořadu Dámská jízda Mirka Nezvalová.

Hlavní hrdinkou knihy Ruth Dunbarová. Ta přijíždí z Londýna, kde po rozvodu prodala dům a zanechala svého povolání profesorky angličtiny, do Edinburghu postarat se o nemocného otce. Podvodník, který se v roli pečovatele usadil v domě, si po náhlé otcově smrti dělá nároky na dědictví a Ruth má rázem nebezpečného protivníka.

Při pořádání pozůstalosti rodičů objevuje dávný deník a dopisy svého předka z 18. století. Jde o Thomase Erskina (1750–1823), skutečnou postavu britských dějin a prapředka samotné autorky.

Románová hrdinka Ruth poznává nejen jeho barvitý životní příběh, ale i jeho nadpřirozenou schopnost vstupovat do dob minulých i budoucích a komunikovat s duchy zemřelých. Podobné schopnosti objeví Ruth také v sobě: pomalu pociťuje Thomasovu reálnou přítomnost, ale i přítomnost jeho dávných nepřátel…

Naštěstí nemusí všemu čelit sama. V napínavém pátrání po kořenech vlastního rodu ji provázejí věrní přátelé a potkává i nečekanou lásku, krásnou jako divoká skotská příroda.

Spustit audio

Odebírat podcast

Související