OBRAZEM: Půlmaratón v Českých Budějovicích běželi nejlepší vytrvalci světa i amatéři

7. červen 2015

Prestižní půlmaraton v Českých Budějovicích ovládli afričtí favorité. Ve velkém horku zvítězil pátý nejrychlejší muž světových půlmaratonských tabulek, Keňan Abraham Cheroben v čase 1:01:24.

Nejlepším Čechem byl desátý Jiří Homoláč, který na vítěze ztratil 9 minut a 34 vteřin. „Diváci byli fantastičtí a jsme spokojen, že jsem vyhrál mezi českými běžci. Čas je špatný, ale v tom vedru se víc nedalo. Ale nakonec to dobře dopadlo,“ svěřil se Homoláč.

Na sobotním startu Mattoni půlmaratonu bylo na 3 tisíce lidí. Mezi nimi i nadšení amatéři, populární osobnosti a sama sebe se pokusila překonat také redaktorka českobudějovického studia Českého rozhlasu Mária Pfeifrová. V cíli byla v čase těsně pod tři hodiny.

Půlmaratón v Českých Budějovicích: (zleva) P. Pechek, J. Homoláč, R. Míč

„Bylo to opravdu strašně těžký. Nejhorší bylo prvních šest kilometrů, kdy bylo hrozné horko a člověk to měl celé před sebou. A teď byl nejhorší poslední kilometr, už jsem myslela, že chci domů,“ dodala Pfeifrová.

Půlmaratón v Českých Budějovicích: Závod odstartoval primátor Jiří Svoboda z hnutí ANO