Obnovili třešňovou alej mezi Bušanovicemi a Dolními Nakvasovicemi

Dobrovolníci obnovili třešňovou alej mezi Bušanovicemi a Dolními Nakvasovicemi

Nezisková organizace Sázíme stromy se domluvila s vedením obce Bušanovice na obnově třešňové aleje. Ta vedla z kopce nad Bušanovicemi k Dolním Nakvasovicím. Stromy zaplatili sponzoři, výsadbu musela zajistit obec.

Pojala ji jako mezigenerační setkání, při kterém se s lopatami a hráběmi oháněli důchodci i děti z mateřské školy. „To, že se tu schází lidé různých generací, je právě jedno z poslání naší organizace - skrze zlepšování životního prostředí přivést mladé i starší lidi zpátky k přírodě,“ komentovala zástupkyně neziskové organizace Sázíme stromy Michaela Podivínská.

S devatenácti děti přišla pomoci učitelka mateřské školy Zuzana Bláhová. „Dorazili všichni, co jsou momentálně fit. Tři děti nám onemocněly, ale i ty se na to těšily a mrzelo je to. Slíbili jsme, že jim to budeme potom vyprávět,“ dodala.

Podle ní je dobře, že si děti vyzkouší práci s rýčem a hráběmi. „My jsme si dokonce všechno předem vyzkoušeli. Vykopali jsme jámu, vyházeli hlínu, zasadili strom. To všechno děti umí a opravdu na práci jsou moc šikovné. Je asi pravda, že na vesnici děti k té práci přijdou snadněji a častěji, a to je fajn,“ řekla.

Sázet třešně přišla i Svatava Hromasová s rodinou. „Do Bušanovic jsme se přistěhovali, tak tady chci také pomoci zlepšit přírodu. Pak se budeme chodit do aleje dívat, jak se třešním daří, a těším se, že si nějaké i utrhnu,“ doplnila.

Díky dobrovolníkům tak deset třešní nahradilo staré stromy, ze kterých jako děti trhali třešně dnešní osmdesátníci.

Dobrovolníci obnovili třešňovou alej mezi Bušanovicemi a Dolními Nakvasovicemi