O zimní sezónu se v šumavské Kvildě hoteliéři nebojí. Lidé si pobyty rezervovali i navzdory koronaviru

4. prosinec 2020 15:41
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kvilda

Šumava se letos stala častěji než v jiných letech cílem českých dovolených. Zdá se, že jinak tomu nebude ani v zimní sezóně. Díky čtvrtečnímu rozvolnění vládních opatření se o ni hoteliéři nebojí. Lidé si pobyty hojně rezervovali i navzdory nejisté situaci.

Budova apartmánů Víta Volfa bude prázdná až do konce týdne, o víkendu ji čeká velký úklid i přípravy. Hned od pondělí by se ale mohli začít ubytovávat první hosté.

„Lidé sem chtějí jezdit a budou, takže to vidíme už teď na rezervacích, že si to hodně zamlouvají. Silvestr pryč, Vánoce pryč, leden se začíná plnit a jestli budou jarní prázdniny, tak to bude určitě plné, jako každý rok“ říká Vít Volf.

Po celou dobu omezení tady rezervace na pobyty přijímali, listuje v sešitě Vít Volf.

„Pokud rezervaci lidé neodvolají, necháváme ji do poslední chvíle, když to někdo zruší, vrátíme mu peníze, nemáme s tím problém. Nechceme je svazovat s tím, že sem musí jezdit za každou cenu,“ dodává ubytovatel.

To, že je o Kvildu velký zájem, potvrzuje i starosta z hnutí STAN Václav Vostradovský, který v obci také provozuje ubytování:

„Už teď volají a nejenom, že se ptají třena na Silvestra, což je termín, který už je většinou obsazený rok dopředu, ale je to i čas vánočních svátků, kdy se lidé snaží utéct z města, ale i třeba teď víkend, který má přijít a bývá prázdný.“

Kvilda nabízí přes dvanáct set lůžek. I přes velký zájem lidí se ale zdá, že podzimní výpadek se úplně nahradit nepodaří.

autor: Kristýna Barchini
Spustit audio