O křeslo v Senátu za Táborsko se utkají lékař Marek Slabý a současný senátor Jaroslav Větrovský
Do druhého kola senátních voleb v obvodu Tábor postoupili kandidát hnutí Tábor 2020 a koalice SPOLU lékař Marek Slabý a senátor Jaroslav Větrovský, kterého nominovalo hnutí Jihočeši 2012. Marek Slabý získal 30 procent hlasů, Jaroslav Větrovský necelých 23 procent hlasů.
Oba kandidáty teď čeká druhé kolo voleb, které se uskuteční v pátek 30. září a v sobotu 1. října.
„Pochopitelně bych se moc rád potkal i s těmi lidmi, které jsem nestihl oslovit v prvním kole,“ představil volební kampaň pro druhé kolo Marek Slabý.
Podobnou strategii volí i Jaroslav Větrovský. „Těším se na to, že půjdu opět mezi lidi, na kontaktní kampaň. Budu je přesvědčovat o tom, že práce senátora je také v tom, že chodí mezi lidi pravidelně, že se stará o svůj region, o což jsem se těch šest let snažil,“ řekl.
Prvního kola senátních voleb ve 13. obvodu Tábor se zúčastnilo přes 44 procent voličů.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Všichni ztratili právo na existenci.‘ Francouzští zdravotníci popsali pro Le Monde situaci v Gaze
-
Čtyři astronauti z lodi Crew Dragon se vrátili na Zemi. Na Mezinárodní vesmírné stanici byli od března
-
V roce 2020 se zrodila běloruská diaspora, popisuje sociolog. Jak se od pokusu o revoluci proměnila?
-
Náměstek ministra školství: Maturita je v naší společnosti více než zkouška, je to téměř kulturní fenomén