Novým předsedou okresního fotbalového svazu na Českobudějovicku je Libor Šolc

29. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Fotbal (ilustrační foto)

Svůj fotbalový život spojil s klubem TJ Malše Roudné, teď se Libor Šolc stal předsedou okresního fotbalového svazu na Českobudějovicku. Práce pro něj nebude úplně nová, dvanáct let už totiž působil na pozici místopředsedy.

„V průběhu tohoto období jsem zažil některé výpady, různé kauzy. Je známo, že jsem měl několik ostrých střetů s panem Berbrem, který mě chtěl vyloučit ze struktur fotbalu a říkal mi, ať se odstěhuju z republiky. I to byla moje motivace ke kandidatuře na předsedu,“ vysvětluje.

Usilovat chce podle svých slov o ozdravení celého fotbalu. „V rámci celého fotbalového hnutí je před námi hodně práce, protože ten fotbal je opravdu nemocný jako celek. Jde mi o nějaké zásady a nastavení prostředí tak, aby se fotbalu vrátilo renomé a značka důvěryhodnosti,“ říká.

Celý rozhovor s Liborem Šolcem si poslechněte online, nebo si jej stáhněte k pozdějšímu poslechu do svých počítačů či mobilů.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová