Nový systém přijímaček komplikuje středním školám život

00560634.jpeg

Nový způsob podávaní přihlášek na střední školy zkomplikovat školám život. Letos si mohli deváťáci podat až tři přihlášky na střední školy a čekají tedy na vyrozumění o přijetí nebo nepřijetí.

Pokud byli přijati, odevzdají tam zápisový lístek. A v tom je problém. Je řada těch, kteří sice zápisový lístek na střední školu, kam byli přijati, odevzdají, ale pak ale třeba dostanou vyrozumění o přijetí na preferovanou školu a zápisový lístek mohou přenést tam.

Ani v českobudějovické Střední škole obchodu, služeb a podnikání v Kněžskodvorské ulici nemají jasno o počtu přijatých žáků. Ředitel Miroslav Petrovský vidí v systému letošních přijímaček hlavně personální komplikace: "Do poslední chvíle nevíme, kolik žáků skutečně nastoupí na začátku školního roku. Na škole jsme vždy dbali na to, aby naši učitelé na zaslouženou dovolenou v období hlavních prázdnin odcházeli už s úvazkem a rozvrhem hodin, ten se ale díky vzniklé situaci může v září úplně změnit. Může dojít k pohybu úvazků a některým učitelům budeme muset dát nadbytečnost."

V řadě škol už museli sáhnout hlouběji do rozpočtů, protože nejen obsílky o přijetí či nepřijetí posílali doporučeně, ale také výzvy k doplnění chybějících údajů v přihláškách. Problematice přijímaček se dnes budeme věnovat v pořadu Přímá linka po 13. hodině.

Vysílání Českého rozhlasu České Budějovice si můžete naladit na jihočeské frekvenci 106,4 MHz, na frekvenci 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko nebo živě na internetu.