Nepamatuji, kdy prvoligový nováček hrál tak důstojnou roli, chválí Dynamo fotbalový expert

1. červen 2020

Fotbalový expert František Komňacký se nechal slyšet, že fotbalistům Dynama České Budějovice před vstupem do první ligy moc nevěřil. O to víc ho překvapil průběh první poloviny soutěže.

„Ani si nepamatuji, kdy prvoligový nováček hrál tak důstojnou roli v soutěži. Start sice nebyl úplně nejlepší, ale pak se rozjeli a ten fotbal byl pohledný a přinášel spoustu bodů. Budějovice se dostaly do kontaktu s mužstvy, která můžou pomýšlet na první šestku, takže pro mě je Dynamo velké překvapení,“ řekl.

František Komňacký jako správný chlap i přiznal, že se ve svých předsezonních odhadech spletl. „Moc šancí jsem jim já osobně před sezónou nedával, ale jak říkám, příjemné překvapení,“ potvrdil.

Velkým přínosem pro tým je podle něj dvojice Sivok – Drobný. Ta ale po sezóně nejspíš skončí. „Může to být problém, může to být celé jinak, protože když vám odejdou na klíčových postech takoví dva hráči, které nemáte jak nahradit, to s mužstvem samozřejmě zamává,“ komentoval František Komňacký.

„A není to jen o tom hřišti, to je o kabině, protože to jsou hráči, kteří mají autoritu, mladí se je snaží napodobit, to trenérovi neskutečně pomáhá. Bojím se tedy, že Budějovice se bez nich dostanou tam, kde jsem je tipoval, to znamená do šestice bojujících o záchranu, ale rád bych se pletl,“ dodal.

Krátce ze světa sportu

V Praze na stadionu Bohemians Dynamo České Budějovice prohrávalo už 0:3. V závěru se Jihočechům povedlo skóre vylepšit, ale prohru 2:3 už neodvrátili. Góly Dynama dávali Schranz a Táborský.

Do budějovické Arpidy dorazili bývalý lyžař Martin Jakš a vítěz paralympijských her Arnošt Petráček

Do českobudějovické Arpidy dorazili zástupci České olympijské nadace. Bývalý lyžař Martin Jakš a vítěz paralympijských her Arnošt Petráček přivezli dárky dětem. Arnošt Petráček se vrátil tam, kde sám začínal. „Já jsem sem chodil od školky do třetí třídy, takže to tu dobře znám,“ vyprávěl.

Vzpomíná si dokonce, jaké to bylo, když za ním přišly s podobnými dárky tehdejší sportovní hvězdy. „Měli jsme tady hodně návštěv a jsem strašně rád, že teď já můžu předávat dárky a strávit tu den,“ doplnil.

Volejbal už také jede, hráči Jihostroje trénují, minimálně ti, kteří tvoří pod vedením Tomáše Skolky mládežnické týmy. A v klubu dokonce chystají kempy, příměstský v Českých Budějovicích a tradiční v Trhových Svinech.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související