O pořadu Návod na etiketu

Moderní etiketa a její význam pro člověka současné doby.

V cyklu Návod na… otevíráme další téma. Tentokrát připomeneme společenská pravidla. Chceme tak přispět k návratu a rozšíření slušnosti v mezilidských vztazích, a to osobních, pracovních, společenských i rodinných. 

Zaměříme se na pozdravy, představování, stolování, pracovní oběd, pozvání na návštěvu z pohledu hosta i hostitele, etiketu v dopravních prostředcích, na veřejných místech, při návštěva divadla a podobně. Zařadíme i zkušenosti a dotazy posluchačů. 

Společenská pravidla vysvětluje Alena Špačková z Teologické fakulty Univerzity Karlovy, která kromě jiného vyučuje i etiketu. Je také trenérkou komunikačních dovedností významných osobností ze státní a soukromé sféry. 

Historie pořadu:
Návod na etiketu se vysílá od konce roku 2017. V cyklu Návod na… již Český rozhlas České Budějovice odvysílal seriály Návod na zdraví, Návod na půlmaraton a Návod na cyklistiku

Pořad připravují

Další pořady

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Česká dvanáctka

  Hitparáda nových českých písniček populární hudby.

 • Mezi nebem a zemí

  Magazín o víře a spiritualitě. Reportáže, rozhovory, pozvánky a aktuální informace o událostech duchovního života.

 • Alex a host

  Rozhovory s osobnostmi.