Nakonec svléknu každou ženu, říká fotografka aktů Tereza z Davle

29. leden 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tereza z Davle vystavuje v Alšově jihočeské galerii kolekci fotografií nazvanou Neue Mädchen

Jihočešky jsou prý stydlivé a jen tak se nesvléknou. Alespoň to tvrdí Tereza z Davle, fotografka, která teď žije a pracuje v Českém Krumlově. Na jejích černobílých snímcích jsou krásné ženy, které potkává běžně na ulici.

Svou novou kolekci fotografií nazvanou Neue Mädchen připravila Tereza z Davle pro Alšovu jihočeskou galerii v Hluboké nad Vltavou.

„Neue Mädchen vymyslela moje kamarádka Stáňa. Byl to původně vtip. Já neumím německy a vůbec jsem netušila, co to znamená, a ona mi vysvětlila, že to jsou takové ty cedule, co jsou na hranicích a směřují do nevěstinců. To mi přišlo docela vtipné a brali jsme to jako pracovní název s tím, že časem vymyslíme lepší. Jenomže se to tak chytlo, že pak už jsme nic nevymýšleli,“ vysvětluje.

Tereza z Davle se věnuje hlavně aktům a fotografiím glamour. Ve stejném duchu se nese i výstava v Alšově jihočeské galerii. „Myslím, že nepřekvapím ničím jiným, ta tématika je pořád stejná. Rozdíl je v tom, že tady je to specializované na jihočeskou krajinu a jihočeské ženy,“ říká.

Oslovuje hezké holky na ulici

Modelky vždy hledá tam, kde žije a pracuje. „Když jsem se přestěhovala do Českého Krumlova, viděla jsem na ulici spoustu hezkých holek. Pár jsem jich oslovila a ze začátku to byl velký problém. Jihočešky jsou uzavřenější a dostala jsem košem od spousty z nich. Tak jsem nejprve povolala pár svých kamarádek, ale v posledních letech už problém s Jihočeškami nemám a vesele se svlékají,“ vypráví.

Nakonec prý svlékne každou ženu. „Snažím se je ukecat a ukážu moje snímky, pokud je neznají. Většinou dělám fotky opravdu decentní, myslím, že se není za co stydět. A také hodně pomáhá alkohol,“ dodává s Tereza z Davle s úsměvem.

Všechny snímky, které jsou teď k vidění v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou, vznikly v okolí Českého Krumlova a Českých Budějovic. Fotilo se v nočních ulicích, vile s původním nábytkem z první republiky, v lesích i u rybníka. „Už mě moc nebaví jezdit daleko, tak je to všechno za humny,“ uzavírá Tereza z Davle.

Tereza z Davle vystavuje v Alšově jihočeské galerii kolekci fotografií nazvanou Neue Mädchen

Rozhovor s Terezou z Davle přináší kulturní magazín Kavárna. Dále vás zavede na představení Její pastorkyňa do Jihočeského divadla, představí audio podobu knihy Svitky z londýnského mostu a nabídne recenzi hudebního alba Tichá euforie.
Celý pořad si poslechněte zde.

autoři: pku , Andrea Poláková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...