Na Vrbenské ulici v Českých Budějovicích zřídila městská charita sociální bydlení

1. listopad 2012

Městská charita České Budějovice ve spolupráci s městem a Správou domů rozjíždí v jihočeské metropoli pilotní projekt Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi VIP rodina.

V domě na Vrbenské ulici bude charita zajišťovat nejen sociální služby, ale bude mít i funkci domovníka. Obyvatelům této sociálně vyloučené lokality budou terénní pracovníci pomáhat s rozličnými problémy. A protože tu žije řada dětí, zaměří se i na ně.

„Budou pomáhat rodinám s dětmi tak, aby děti řádně plnily školní docházku, aby se připravovaly do školy a aby aktivně a smysluplně trávily volný čas. To si myslím, že je základním poselstvím, které by charita měla v tomto bytovém domě dělat. Počítáme i s tím, že zde vybudujeme také městské hřiště, aby si děti měly kde hrát. Ale to už je otázkou nadcházející roku. Je to pilotní projekt a já očekávám, že bude úspěšný,“ říká náměstek primátora Petr Podhola.

O tom, jestli projekt bude pokračovat i v příštím roce, se rozhodne na konci prosince.
„Nyní probíhají kontakty s jednotlivými obyvateli, což může trvat dlouho, ale některé už máme. Za dva týdny máme šest kontaktů, někteří sami přišli a zajímali se, jaké služby jim můžeme nabídnout a jak jim můžeme pomoci s řešením jejich situace,“ říká Tereza Koutská, manažerka městské charity.

A co místní obyvatele – vesměs Romy – bydlící v sociálně vyloučené lokalitě na Vrbenské ulici v Českých Budějovicích nejvíc trápí?

Spustit audio