Myslivec nahlásil, že mu kulovou zbraň odnesl jelen

24. listopad 2020 15:42

Jihočeská policie řeší kuriózní případ, kdy myslivec nahlásil, že mu kulovou zbraň odnesl jelen. Stalo se tak prý při honu u Horní Plané na Českokrumlovsku. 

Policisté o tom v úterý informovali na svém webu.

Podle informace mluvčího policie Jiřího Matznera zažil v pátek starší myslivec naprosto neuvěřitelnou historku:

„Začalo to obyčejně. Během honu v obvodu lesní správy Horní Planá ztratil v lese svoji opakovací kulovnici ráže 22 Hornet. Tuto mimořádnou událost z pohledu zákona o zbraních a střelivu musí hlásit policistům. Občas se to stává, například střelec položí zbraň na střechu vozidla a odjede, policisté následně sepíší protokol a také vyhlásí pátrání po ztracené zbrani. Teď to však bylo jiné, myslivci se zbraní totiž utekl jelen," uvádí ve zprávě Jiří Matzner a pokračuje:

„Několik myslivců postupovalo lesem, v jednom okamžiku pes vyplašil jelena. Ten se zvedl a vyřítil se přímo proti myslivci. Proběhl kolem něho a parohem mu roztrhl levý rukáv bundy. Kulovnice, kterou měl myslivec zavěšenou, naštěstí bez nábojů a zásobníku, na levé ruce, se svezla jelenovi na paroží a i s jelenem zmizela. Kolega myslivec, jelena stále se zavěšenou zbraní na paroží, viděl následně asi o kilometr dál. Myslivci samozřejmě prohledali les, ale zbraň nenašli. Myslivci tak nezbylo, nežli všechno oznámit policistům." 

Pokud by zbraň někdo nalezl, je povinen jí odevzdat nejbližšímu útvaru policie. Nebo nález oznámit na linku 158.

autor: Zdeněk Zajíček | zdroje: Policie České republiky , ČTK
Spustit audio