Motor ani Jihostroj nesmí na led a na palubovku, Dynamo přizpůsobilo přípravu vládním opatřením

19. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Trenér Dynama České Budějovice David Horejš
0:00
/
0:00

Není jednoduché v těchto dnech být profesionálním sportovcem. Podíváme se, jak se žije fotbalistům Dynama České Budějovice a jak situaci zvládají volejbalisté Jihostroje.

Nejdříve se ve Sportovních ozvěnách vydáme na trénink, kde si chvíli času pro odpovědi udělal trenér týmu David Horejš. David Horejš je trenérem profesionálního fotbalového týmu. Sám se ale setkává nejen s profesionály, ale i s amatéry. Dokáže se sám vcítit do role fotbalisty, který by rád hrál, ale nemůže. A vůbec nejde jen o první ligu, ale třeba i zápasy v těch nejnižších okresních a krajských soutěžích.

Čtěte také

„Samozřejmě je to nepříjemná doba, bohužel. Musíme to respektovat, protože zdraví je to nejdůležitější, co člověk může mít. Je to obrovská škoda, že se nemůže pokračovat, ale musíme to respektovat,“ analyzuje současnou situaci ve světě profesionálního fotbalu trenér dynama David Horejš s tím, že příprava fotbalistů běží dál plnohodnotně. Jak vypadá trénink, musím být upraven vzhledem k vládním nařízením? Odpověď na tuto i jiné otázky uslyšíte ve Sportovních ozvěnách, které si můžete pustit online.

Pohled k volejbalistům Jihostroje, klub vyráží za tréninkem do Freistadtu. Doma to, jak potvrzuje manažer Robert Mifka, prostě nejde.

„Sportovní hala je celá uzavřená, můžeme využívat pouze kanceláře.“

Tak přímo konkrétních výsledků se opravdu tentokrát během víkendu moc nenarodilo. Ale třeba v Centru Bazalka mají radost, že se do běhu Svatojánský kopeček zapojili ti, kteří chtějí podat pomocnou ruku. A jsou mezi nimi i vytrvalec David Vaš, nebo bratři Smržové.

Zápasy se nehrají a před vládními opatřeními zamrzla tabulka nejvyšší fotbalové soutěže v této podobě: První místo Sparta. V šesti zápasech Letenští vybojovali osmnáct bodů. Druhá je Slavia, která má na svém kontě o dva body méně. Třetí pozice patří Plzni, která nasbírala třináct bodů.

A jak vypadá závěr tabulky Fortuna ligy?

  1. České Budějovice 5 zápasů 3 body
  2. Příbram, která vydolovala z pěti duelů pouze jeden bod. A jeden bod má také poslední Zbrojovka Brno, která na jeho zisk potřebovala dokonce šest pokusů.

Na konci týdne, nebo spíš na začátku toho dalšího, půjde-li všechno podle plánu, by se profesionální soutěže mohly zase rozeběhnout. Jak to ale bude opravdu, to je teď ve hvězdách.

 

autoři: Kamil Jáša , Zdeněk Zajíček | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová