Mirka Nezvalová: Maličkosti

7. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kořenky Mirky Nezvalové
0:00
/
0:00

Moje babička Justýna říkávala, že i malá radost je radost, která nám může rozsvítit den. Mnohokrát jsem jí ve svém životě dala za pravdu.

Osobně mě totiž vždycky víc potěší třeba neplánovaná maličkost než nějaká velká očekávaná událost. Naposledy to byly třeba mé nově vyzdobené kořenky.

Na poličce v kuchyni mám malé skleněné nádobky, které v sobě skrývají nejrůznější druhy koření. Je pravda, že kvůli častému používání už původní nápisy na nich ztratily svůj glanc, ale v krajním případě stačilo přivonět k obsahu a hned bylo jasné, co v sobě skrývají. Nikdy jsem se nespletla.

Nedávno mě navštívila známá českobudějovická kreativní publicistka Monika Brýdová a v kuchyni si všimla i mých kořenek s mnohdy už nečitelnými popisky. A rozhodla se dát jim nový kabátek.

Malé skleničky teď barevně ladí s kuchyní a poličku doslova rozsvítily. „Fakt to pro mě byla maličkost,“ řekla mi Monika, když bílým fixem psala nápisy na modrou samolepicí tapetu.

Navíc je na každé nálepce vyražené srdíčko, díky němuž je vidět, jestli koření nedochází. Taky úplná maličkost. Kořenky jsou teď takovou mojí malou radostí.

Věřím totiž tomu, že spousta událostí či věcí kolem nás, které nám přinesou pohodu do duše, jsou fakt maličkosti. Tak se nebojme radovat se z nich.

autor: Mirka Nezvalová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související