Michal Prokop & Framus Five – Mohlo by to bejt nebe (2021)

11. srpen 2021

Jeden z nejvýraznějších českých zpěváků posledního půlstoletí Michal Prokop oslaví 13. srpna pětasedmdesátiny. A kromě toho, že se stále udržuje v bezvadné koncertní kondici, po delším čase nahrál i studiovou desku.

Jmenuje se Mohlo by to bejt nebe a Prokop na ní potvrzuje, že stále drží v rukou všechny trumfy, kterými se vepsal do historie tuzemského bigbítu, blues a soulu. Pořád zpívá naplno, pevně a s chutí. A, jak jinak, nechybí u toho ani jeho „životní“ kapela Framus Five.

Písničky z alba si poslechněte v pořadu Kulatá muzika, který připravil Martin Schuster.

autor: Martin Schuster | zdroj:
Spustit audio

Související

  • František Segrado – Segrado (2014)

    V sobotu 24. července 2021 zemřel zpěvák, herec a výtvarník František Segrado, svérázný valašský umělec, který desítky let působil v řadě lokálních kapel.

  • František Nedvěd – Neváhej a vejdi (1998)

    V neděli obletěla hudební scénu zpráva o smrti Františka Nedvěda, poloviny druhdy masově populárního bratrského dua, jakož i člena skupin Brontosauři či Spirituál kvintet.

  • Buty – Dřevo (1995)

    Hráčská lehkost, melodické nápady a trochu poťouchlé, trochu smutné a trochu nepochopitelné texty. To jsou prvky, podle nichž posluchač identifikuje ostravskou kapelu Buty.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...