Legendární KTO vystoupili v budějovickém rozhlase
Ve čtvrtek 15. listopadu vystoupili ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice pod vedením Františka Hackera Kamarádi táborových ohňů, zváni nejčastěji zkráceně KTO.
Kapela byla založena už v roce 1963 jako muzikantské trio ve složení František Hacker – zpěv a kytara, Vladislav Morava - zpěv a kytara, a František Turek – zpěv a banjo. Ve svých dřevních časech patřila k účastníkům trampských programů jako Dvanáct nových k táboráku, Jamboree klub a večerů v pražské Hajnovce i v Riegrových sadech. V 70. letech už působili profesionalizovaní Kamarádi táborových ohňů v širším nástrojovém obsazení – dále s dvanáctistrunnou kytarou Zdeňka Skarlandta, pětistrunným banjem Petra Třebického, baskytarou Václava Vebra, bicími Miloslava Žižky a ozdobou kapely, steelkytarou Františka Friedricha.
Od poloviny 70. let skupina koncertovala a natáčela se zpěvákem Waldemarem Matuškou a jeho manželkou Olgou Blechovou. V tu dobu už KTO měli za sebou řadu zahraničních výjezdů včetně Kanady, Švýcarska a tehdejšího západního Německa a několik desítek instrumentálních i zpívaných snímků pro firmu Panton, z nichž největší popularitu si zřejmě získala písnička Zrádné banjo.
"Waldemar Matuška říkával, že by se KTO mohli srovnávat s jakoukoliv špičkovou kapelou z Nahsville, tedy z mekky countryové hudby. A tato slova, domnívám se, mohou být dobrou pozvánkou k českobudějovickému rozhlasovému koncertu, jehož význam podtrhuje skutečnost, že KTO veřejnými vystoupeními v posledních letech spíše šetří," láká k návštěvě koncertu hudební redaktor Jiří Kasal.
V exkluzivním koncertním programu patnáctý listopadový večer v Českém rozhlase České Budějovice zazněla samozřejmě i známá píseň Zrádné banjo a mnoho jiných. Vystoupení bylo zaznamenáno a ve zkrácené verzi ozdobí sváteční vysílací schéma rozhlasu na Nový rok.
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.