Krásné ženy zaplnily na celé září rozhlasovou galerii U Tří lvů

1. září 2020

Portrétová a fashion fotografka Gabriela Kalista tvrdí, že každá žena je krásná. Proto fotografuje nejraději "nemodelky", většinou v krásných přírodních sceneriích v okolí Zlaté Koruny, kde žije.

Cílem jejích fotografií je jemnost, elegance a čistá krása. Prioritou je zachycení kouzla okamžiku a příjemné atmosféry. A právě ta provázela i celou slavnostní vernisáž.

Fotografování považuje Gabriela za velmi osobní a citlivou událost, proto všem věnuje citlivý a lidský přístup. „Focení žen je pro mne vždy velkou výzvou, protože mám pocit, že všem ukážu tu jejich krásu a snad tím i podpořím jejich sebevědomí", zdůrazňuje jihočeská fotografka.

„Jakou fotografii preferuji, se nedá jednoznačně říci. Kromě fotografování žen ´nemodelek´ miluji také fotografování dětí, od miminek až po ty dospívající. Jejich bezprostřednost a úsměvy mě při mé práci vždy odzbrojí. Těhotenské fotografie a rodinné portréty, ty mě zas pohladí po duši", uzavírá fotografka.

Více o Gabriele Kalistě se dozvíte na frekvenci 106.4 FM ve středu 9. září od 9.00 hodin v našem pořadu Dámská jízda. Výstava potrvá v Galerii U Tří lvů do 30. září 2020.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?