Krajský úřad vyřizuje více stížností
V Jihočeském kraji letos výrazně vzrostl počet stížností, s nimiž se občané obracejí na krajský úřad. V prvním pololetí zde evidovali 146 stížností, ve stejném období loňského roku to bylo pouze 86 stížností.
"Je to výsledek toho, jak kraj funguje a postupem času se dostává do povědomí lidí jako místo výkonu veřejné správy," řekl novinářům jihočeský hejtman Jan Zahradník (ODS). Ze 111 stížností podaných v prvním pololetí, jejichž vyřízení příslušelo kraji, bylo podle něj jen 18 oprávněných a osm částečně oprávněných. "Převážná část z nich, 13 oprávněných a tři částečně oprávněné (stížnosti), se přitom týkaly nečinnosti, nedostatečné činnosti či pochybení stavebních úřadů v příslušných obcích," uvedl hejtman. Od počátku roku do dneška eviduje oddělení stížností jihočeského krajského úřadu již 175 stížností, což je o pět méně než za celý rok 2002.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Slovensko-maďarské vztahy jsou tak špatné, že se už mohou jen zlepšovat, říká hungarista Blažek
-
Čas pro sebe naráží na předsudky. Koníčky jsou ale investice do vztahu i sebe sama, míní psycholog
-
Doba u obrazovek se propisuje do vývoje mozku. Více než pět hodin ho ničí, upozorňuje Komárek
-
52 let s medvědy. Práci měl dělat jen dočasně, teď krumlovský pečovatel Jan Míša Černý dostal cenu