Jindřichohradecký bazén přivítá po nucené odstávce první návštěvníky až na začátku června

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Plavecký bazén a venkovní aquapark v Jindřichově Hradci se připravuje na otevření po pauze vynucené koronavirem

Bazény a akvaparky můžou od pondělí 25. května otevřít. Ne všechna zařízení se ale po pauze vynucené koronavirem stihnou tak rychle na návštěvníky připravit. To je i případ bazénu v Jindřichově Hradci.

„Dvakrát až třikrát týdně úklid těchto prostor, dezinfekce klik, vypínačů, dveří, kabin,“ prochází prostory jindřichohradeckého bazénu s manuálem v ruce vedoucí Marcela Kůrková.

Úkolů, které přinášejí vládní opatření proti šíření koronaviru, je poměrně hodně. „Je to několik stran, jejichž obsah je poměrně závažný. Nejsou to jen jednoduchá opatření jako umístit nějaké cedulky, ale jsou to poměrně zásadní věci,“ potvrzuje.

Bazén už je napuštěný, přesto se do něj první plavci ponoří až 1. června. „Na spuštění bazénu po odstávce jsou potřeba dva až tři týdny. Nikdo to neumí rychleji, jsou tu prostě technická omezení, bazény se musí napustit, voda patřičně upravit, temperovat a hlavně musí být odebrány povinné vzorky. Až když jsou vyhodnoceny jako nezávadné, můžeme spustit provoz. Pokud někdo otevře už 25. května, tak je to proto, že bazény napustil mnohem dřív, nebo je celou dobu držel plné,“ vysvětluje vedoucí.

Další opatření se týkají wellness části, kde jsou vířivky, divoká řeka a další vodní atrakce. „V tuto chvíli už víme, že u vířivek bychom měli takřka řídit daný počet lidí, mají se dodržovat rozestupy a máme možnost omezit čas trávený ve vířivce,“ popisuje Marcela Kůrková.

Venkovní bazény se také připravují. „Termín je směřován k prvnímu červnu, samozřejmě to bude jen v případě, že budou panovat letní teploty. Tento týden je poměrně milosrdný, sluníčko vysvitlo, takže i našim zaměstnancům se pracuje lépe, ale má se zase ochladit. V červnu se venkovní prostory otevírají jenom ve dnech, kdy svítí slunce,“ dodává vedoucí.

Nucenou odstávku jindřichohradecký bazén využil i pro opravy a přípravu novinek. Návštěvníci budou mít například k dispozici nové vysoušeče vlasů nebo ždímačky plavek.

Spustit audio

Odebírat podcast

Související