Jaký byl návrat Žalmana do Budějovic? Zachycuje to píseň Do jedné řeky

Jihočeská folková legenda Pavel Žalman Lohonka v roce 2018 slaví padesát let na hudební scéně. Pro seriál Českého rozhlasu České Budějovice vybírá a sám komentuje padesát nahrávek, které provázely jeho kariéru. Tentokrát Do jedné řeky.

„Do jedné řeky je další písnička ve spolupráci s Pavlínou Jíšovou. My jsme se snažili v ní zachytit atmosféru mého návratu do Budějovic a do jižních Čech,“ popisuje Pavel Žalman Lohonka.

„Já tuhle písničku hraji občas sám, třeba v malém klubu, protože některé písně vyzní daleko lépe v malém prostředí než ve velkých sálech,“ dodává hudebník.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.