Jack London: Keeshův příběh

10. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Portrét Jacka Londona na jeho lodi

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Příběh o mladičkém chlapci Keeshovi z nejchudšího iglú v celé vesnici u Severního ledového oceánu, který se stal v útlém věku jejím náčelníkem. Povídka vyšla v knize Láska k životu a jiné povídky.

Překlad: Ivan Schulz
Režie: Lubomír Koníř
Mistr zvuku: Roman Kamba
Natočeno v Českém rozhlase České Budějovice v roce 2012

Jack London (1876-1916)

Londonova spisovatelská kariéra trvala pouhých dvacet let, přesto za tu dobu stihl napsat 18 románů, téměř 200 povídek, 3 divadelní hry a nespočet novinových článků a reportáží. Londonova díla jsou přeložena zhruba do stovky jazyků.

Do češtiny byla jeho díla převedena poprvé v roce 1910, tedy ještě za autorova života. Zřejmě nejslavnější Londonovu knížku román Bílý tesák si mohli čtenáři přečíst v češtině poprvé v roce 1913. R

ecenzent Karel Sezima o ní v časopise Lumír napsal: „Kniha je zvířecí epos prósou, nad něž sotva kdy četli jste poutavější i řečí vázanou… Je to příběh, který vyniká znamenitými kvalitami stylovými, skvělou popisnou bravurou i bezpečnou režií celkovou.“

Hodně populární soudě podle počtu překladů byl u nás London v období první republiky.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.