Huménečko není jen místo na mlácení obilí, ale také vskutku dobrá kapela z jihomoravského Lipova

Houpací kůň U Tří lvů, to byla každoroční podzimní akce ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice, na níž se vždy představil vítěz stejnojmenné písničkářské přehlídky při festivalu Okolo Třeboně.

V ročníku 2018, z něhož Český rozhlas České Budějovice vysílal tehdy velmi zajímavě pojatý přenos, nejvíce zaujala hlasující, ale rovněž celé shromážděné publikum vůkol altánku v třeboňské zámecké zahradě výborná kapela Huménečko.

Uměleckou i fyzickou ozdobou této šestičlenné formace jsou dvě interesantní mladé dámy – zpěvačka Michaela Klásková a hráčka na cimbál Katrin Jongepierová.

Huménečko, což je půvabná zdrobnělina slova humno, spojuje ve své dosavadní desetileté historii a původní tvorbě, zdokumentované již čtyřmi alby, rock s prvky a melodikou moravského folklóru. Vždyť pochází z nevelkého Lipova na jižní Moravě!

Huménečko je stylově příbuzné na jedné straně s Čechomorem, na druhé straně se soubory jako Cimbal Classic. A právě Huménečko vám zpříjemní necelou půlhodinku Koncertních ozvěn od Tří lvů svými písničkami Kolotoč, V noci, Jen se dívej, Náhodní známí, O vojně a Vodopád.

Za těch uplynulých skoro pět let se skupina, která se již může pochlubit řadou ocenění, posunula dál a natočila další dvě alba Kouřové signály a letošní Za duhou.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související