Hradozámecká pohoda ovládla zámek Jindřichův Hradec

16. srpen 2018

Téměř půldruhá tisícovka lidí se bavila s Českým rozhlasem na zámku Jindřichův Hradec. V rámci Hradozámeckého léta jsme na třetí nádvoří přivezli program plný písniček, soutěží, rozhovorů a setkání se známými osobnostmi.

Iva Hüttnerová tu přiznala, že jižní Čechy a kraj Rožmberků miluje hlavně z cyklistického sedla. Svými komentáři pak potěšila desítky návštěvníků, které provedla po zámeckých komnatách coby průvodkyně.

Marcel Zmožek zase prozradil, že zatímco v dětství s rodiči navštěvoval hlavně zříceniny, v dospělosti se specializuje spíše na honosnější objekty. K tomu všemu zazněly známé české písničky v podání Jany Chládkové, Pavla Vítka, Petry Černocké a právě i Marcela Zmožka.

Během přímého rozhlasového přenosu po 13. hodině si moderátoři Patrik Rozehnal a Zdeněk Zajíček povídali s kastelánem Janem Mikešem o historii zámku Jindřichův Hradec, zvláštních římsách, jedinečné gotické černé kuchyni i škole etikety.

Mluvilo se o i zahradním altánu zvaném rondel, kde hráli hudebníci skryti před zraky šlechty v suterénu, a hudba procházela do tanečního sálu jen úzkým kruhovým otvorem v podlaze.

V rámci přímého přenosu se také soutěžilo. Jednak o digitální fotoaparát, který vyhrál jeden z pozorných posluchačů, zároveň ale bylo vylosováno i dalších deset výherců hradozámeckých cen.

Mimochodem, soutěžní fotografie můžete posílat na adresu hradozameckeleto@rozhlas.cz až do 31. srpna a vyhrát tak jednu z hradozámeckých cestovních cen nebo ze tří hlavních výher.

V Jindřichově Hradci se sešly stovky spokojených posluchačů Českého rozhlasu i návštěvníků zámku, kteří zde prožili příjemné odpoledne v kulisách tohoto renesančního zámeckého skvostu.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?